KURSY ON-LINE

Chcąc budować świadomy i trwały biznes nie wystarczy, że stworzysz biznesplan. Jasne, że wiedza na temat sprzedawanego produktu lub usługi jest ważna. Określenie grupy docelowej oraz poznanie swojego klienta również. To samo z konkurencją czy wyborem kanałów dystrybucji. Ale to wciąż zbyt mało, aby Twój biznes przetrwał. Potrzebujesz PLANU NA BIZNES.

Być może skuszona kasą z Unii Europejskiej, napisałaś wniosek oraz „wzorcowy” biznesplan, który wylądował w koszu, gdy tylko dotacja znalazła się na koncie. A może wyszłaś z założenia, że „po co mi biznesplan?”, „szkoda czasu”, „jakoś to będzie” i teraz zastanawiasz się, co poszło nie tak, że zamiast zarabiać, dokładasz do tego interesu. Nie ma jednak co płakać nad rozlanym mlekiem. Na pocieszenie napiszę, że raz zrobiony biznesplan i tak na wiele się nie przyda. Tak, dobrze przeczytałaś. Nie przyda! Dlaczego? Dlatego, bo biznes jest zmienny. Zmienia się jego otoczenie makroekonomiczne i mikroekonomiczne. I jeśli nie będziesz na bieżąco, to nawet najlepiej przygotowany biznesplan trwałości biznesu Ci nie zagwarantuje.

I choć sam dokument uważam, że jest niezbędny, jeśli chcesz wystartować i od razu nie splajtować, to pamiętaj, że prawdziwy biznes i tak wygląda inaczej niż ten na papierze.

Czy kiedykolwiek zastanawiałaś się, po co Ci ten biznes? Dlaczego robisz to, co robisz lub dlaczego chcesz to robić?

Czy myśląc o własnej firmie w kontekście kilku lat do przodu, widzisz siebie na Bahamach z drinkiem w kokosie ze słomką i palemką? Czy może snujesz wielkie wizje zmiany świata?

Jak reagujesz, gdy na rynku pojawia się nowa konkurencja? Podglądasz? Kopiujesz? Uciekasz? Jak planujesz rozwinąć się na przestrzeni kolejnej dekady?

„Pytasz mnie, jakie mam plany na najbliższą dekadę, a ja tu o przetrwanie walczę!”, może odpowiesz. Tak, pytam Cię o plany, bo tylko myślenie długoterminowe daje Ci szansę na świadomy i trwały biznes. Czym szybciej to zrozumiesz, tym szybciej również i Ty zaczniesz taki biznes budować.

Zapoznaj się z ofertą kursów on-line i wybierz ten, który najmocniej wpisuje się w Twoją obecną sytuację.

JEŚLI POSZUKUJESZ POMYSŁU NA BIZNES, wybierz kurs ODKRYJ SWOJE „DLACZEGO?” oraz ZNAJDŹ POMYSŁ NA BIZNES.

JEŚLI MASZ JUŻ POMYSŁ NA BIZNES i chcesz dobrze przygotować się do prowadzenia własnej firmy, to wybierz kurs BIZNESPLAN – PLAN NA BIZNES.

JEŚLI PROWADZISZ FIRMĘ, ale poszukujesz sposobów na pozyskanie nowych klientów, wybierz kurs BIZNESPLAN – PLAN NA BIZNES oraz STRATEGIA ROZWOJU FIRMY.

ODKRYJ SWOJE „DLACZEGO?”

[…] Więc skoro to ktoś ustalał zasady według których żyłam, to czy było to moje życie? […]

ZNAJDŹ POMYSŁ NA BIZNES

[…] Po drugie, zakładam, że zależy Ci na czymś trwałym, a nie jednorazowej akcji zarobienia trochę grosza […]

BIZNESPLAN – PLAN NA BIZNES

[…] Stwórz realny plan swojego biznesu […]

STRATEGIA ROZWOJU FIRMY

[…] Firma się rozrasta, jednak nie jesteś w stanie jasno wskazać w jakim kierunku zmierza […]