Czym jest projekt?

Projekt.

Projekt przedsiębiorczość jest kobietą to ogólnopolski projekt rozwojowy skierowany do przedsiębiorczych kobiet.

Wizja i misja.

Wizją projektu jest tworzenie i rozwijanie świadomych i trwałych biznesów budowanych przez kobiety.

Misją – działania edukacyjno-rozwojowe dostarczające wiedzy z zakresu rozwoju osobistego i biznesowego kobietom chcącym budować biznes na lata.

Jeśli myślisz o własnym biznesie, planujesz lub prowadzisz własną firmę,
ale nie zarabiasz tyle, ile byś chciała i brakuje Ci już pomysłów co zrobić,
aby poprawić swoją sytuację,

to weź udział w naszym projekcie.

Wsparcie obejmuje działania edukacyjne online i stacjonarne takie jak: kursy i szkolenia, webinary, wyzwania, doradztwo, coaching, mentoring. Możesz także otrzymać od nas indywidualne i profilowane wsparcie doradcze w zakresie finansów, prawa i utrzymania firmy na rynku.

Cel.

Celem projektu jest wsparcie 1000 przedsiębiorczych kobiet w rozwoju siebie, poprawieniu ich sytuacji finansowej i budowaniu stabilnych biznesów w branży usługowej.

Dla kogo.

Dla Ciebie, jeśli:

 • Prowadzisz własną firmę, ale ciężko Ci czasami… po prostu.
 • Myślisz o własnym biznesie, ale nie wiesz od czego zacząć.
 • Szukasz pomysłu na biznes.
 • Wyzwaniem jest dla Ciebie łączenie życia prywatnego z prowadzonym przez Ciebie biznesem.
 • Szukasz sposobów na lepsze zarządzanie sobą w czasie.
 • Chcesz nauczyć się wyznaczać cele oraz planować ich realizację.
 • Nie jesteś konsekwentna w swoich postanowieniach.

Nie dla Ciebie, jeśli:

 • Bardzo dobrze sobie radzisz z realiami biznesowymi i nic nie jest w stanie Cię zaskoczyć.
 • Nie masz trudności z dzieleniem swojego czasu pomiędzy siebie, rodzinę, pracę i przyjaciół.
 • Opracowałaś strategię rozwoju firmy i konsekwentnie ją realizujesz.
 • Jesteś osobą pewną siebie i nie masz problemu z działaniem.
 • Świetnie zarządzasz sobą czasie.

Korzyści.

Dlaczego warto dołączyć do projektu?

 • Bo biznes z naszych wyobrażeń różni się od tego, który robi się w „realu”.
 • Bo co dwie głowy (i więcej), to nie jedna.
 • Bo nie musisz uczyć się na własnych błędach.
 • Bo każda z nas miewa gorsze dni. I wiesz co? To jest ok.
 • Bo czas to pieniądz, a my chcemy mieć pieniądze i nie chcemy marnować czasu.
 • Bo warto. Po prostu.

Kto.

Pomysłodawczynią projektu jest Danuta Piasecka. Organizatorem i inwestorem jest firma Trappa Sp. z o.o.

Danuta pracuje z kobietami od lat, pomagając im rozpoczynać, prowadzić i rozwijać biznesy. Jej klientki to kobiety, które postanowiły wziąć życie we własne ręce i zdecydowanie nie zgadzają się na to, aby im „się układało”, bo same chcą układać swoje życie. Kobiety, które rozumieją, że nic się nie zmieni, jeśli one same czegoś nie zmienią. A Danuta pomaga im w tej zmianie. Jest ich przewodnikiem w drodze do życia w zgodzie ze sobą. Motywuje do spełniania marzeń, realizowania się w rolach do których zostały w życiu stworzone i osiągnięcia niezależności finansowej.

Danuta Piasecka:

Pomysł na projekt narodził się podczas mojej pracy jako doradca biznesowy mikro i małych przedsiębiorstw (głównie jednoosobowych działalności gospodarczych). Przeprowadziłam z przedsiębiorcami ponad 5,5 tys. indywidualnych godzin doradczych, co pozwoliło mi wyciągnąć jednoznaczne wnioski nt. startowania, prowadzenia i funkcjonowania polskich mikroprzedsiębiorstw.

Nierzadko decyzja o założeniu firmy jest przypadkiem. Przedsiębiorcy tworzą biznesplany pod regulamin przyznawania dotacji, który często nie przedstawia realnej sytuacji na rynku. Z kolei brak strategii działania i rozwoju firmy na kolejne lata, kończy się zamknięciem biznesu nim minie zaledwie rok jego funkcjonowania.

Spotkałam w tym okresie swojego życia zawodowego wiele kobiet. Ich pomysły na biznes były świetne, ale pierwsza lepsza przeciwność losu powodowała, że traciły wiarę w powodzenie swojego przedsięwzięcia. Co ciekawe, zupełnie przeciwne zachowanie zaobserwowałam u mężczyzn, którzy zdawali się nie widzieć żadnych przeszkód. Ponieważ nienawidzę marnowania potencjału, zamarzyłam sobie wtedy, że coś z tym zrobię. A dokładniej, postanowiłam, że pomogę kobietom podnieść samoocenę, aby zwiększyła się ich pewność i wiara w siebie, wyposażę w niezbędną wiedzę z zakresu rozwoju osobistego oraz biznesowego oraz będę wspierać w utrzymaniu motywacji do działania, a to wszystko po to, aby mogły tworzyć i budować biznesy na lata.

„Przedsiębiorczość jest kobietą” jest projektem dla kobiet, które nie chcą dłużej czekać na „lepsze czasy”, bo wiedzą, że pora nigdy nie będzie idealna. Dla kobiet, które postanowiły być tym kim chcą, a nie tym kim muszą.

A ja chcę pokazać im jak krok po kroku rozpocząć, a następnie rozwinąć biznes, i jak odnaleźć się w tej nowej roli.

"Poznałem Dankę jako uczestniczkę moich szkoleń jako zagorzałą pasjonatkę rozwoju osobistego, przedsiębiorcę z krwi i kości oraz kompetentną trenerkę. Jej praca z kobietami i promowanie wśród nich przedsiębiorczości jest szczytną misją i bardzo się cieszę, że jej merytoryczne spojrzenie, konkretna wiedza i otwarte serce idą w tym właśnie potrzebnym Polsce kierunku. Jestem pewien, ze jej podopieczni bardzo skorzystają ze spotkania z nią i wyjdą z niego zainspirowani, wyposażeni w skuteczne narzędzia zmiany i gotowi do podejmowania nowych wyzwań."

Po co.

Gdybym dzisiaj raz jeszcze miała podjąć decyzję o budowaniu własnej firmy, zaczęłabym od zbudowania siebie. Określiłabym cele i priorytety, wzmocniłabym poczucie własnej wartości, zadbała o życiowy balans, otoczyłabym się wyłącznie wspierającą energią, więc z pewnych znajomości bym od razu zrezygnowała. Następnie odpowiedziałabym sobie na pytanie „dlaczego i po co chcę to robić?”, określiłabym wizję i misję swojej firmy, i to one wyznaczałyby kierunki jej działań. Jestem przekonana, że wówczas szybciej doszłabym do momentu, w którym jestem teraz.

Pytasz „po co to wszystko?”, a ja odpowiadam „jaki jest sens w tym, abyś popełniała moje błędy?”.

Nadchodzące wydarzenia
w ramach Przedsiębiorczość jest kobietą

Projekt „Przedsiębiorczość jest kobietą” nie jest finansowany ze środków publicznych. Wszelkie działania w Projekcie finansowane są ze źródeł własnych.