Tydzień 1?

POWITANIE I WSTĘP We wstępie pracy z kursem określisz nad czym chcesz popracować (np. poprawa relacji, awans w pracy, własna firma, nowy zawód, zwiększenie dochodów) i co dokładnie chcesz zmienić (uzupełnienie kompetencji, rozwój biznesu, przebranżowienie, stworzenie dodatkowego źródła przychodu, itp.) w swoim życiu. Sprawdzisz swój poziom motywacji i popracujesz nad jej wzmocnieniem. Dowiesz się, co wpływa na realizację założonych celów oraz poznasz sposoby na zwiększenie prawdopodobieństwa wytrwania w dążeniu do ich realizacji. Moduł 1. DIAGNOZA Aby wiedzieć, jak długo zajmie dojście do punktu B i którą drogę najlepiej wybrać, trzeba wiedzieć skąd się startuje. W module 1 określisz punkt startu – punkt A, identyfikując stan obecny w swoim życiu. Dzięki temu dowiesz się, co dokładnie trzeba zmienić. Następnie określisz, co chcesz zmienić i dlaczego. Przyjrzysz się swoim przekonaniom, określisz role, które przyjmujesz w codziennym życiu oraz odkryjesz swoje życiowe wartości (ale nie te deklarowane).

Tydzień 2?

Moduł 2. WIZJA W module 2 określisz, jak chciałabyś, aby wyglądało Twoje życie w najbliższej przyszłości, a także ocenisz wykonalność tej wizji oraz zgodność z życiową misją. Jeśli jeszcze nie wyznaczyłaś swojej misji, to zrobisz to właśnie w tym module. Określisz również wstępne cele oraz plan działania. Uświadomisz sobie, co się stanie, jeśli dalej będziesz tkwiła w sytuacji, w której obecnie jesteś.

Tydzień 3?

Moduł 3. ZASOBY I OGRANICZENIA W module 3 poznasz rodzaje zasobów i możliwych ograniczeń, odkryjesz swój potencjał, jego blaski i cienie oraz zidentyfikujesz swoje mocje i słabe strony. Dowiesz się również, co Cię może wspierać w realizacji założonego planu, a co przeszkadzać, ale przede wszystkim, jak to wykorzystać.

Tydzień 4?

Moduł 4. POMYSŁY I ROZWIĄZANIA W module 4 dowiesz się, jak w praktyce wykorzystać zdobytą wiedzę o sobie. Wygenerujesz pomysły i rozwiązania, które będziesz mogła wykorzystać w planowaniu ścieżki rozwoju i działania. Określisz odbiorców tych pomysłów, czyli grupę docelową, zrobisz mapę empatii oraz zidentyfikujesz szanse i zagrożenia płynące z otoczenia, mogące zagrażać urzeczywistnieniu tych pomysłów.

Tydzień 5?

Moduł 5. PLAN W module 5 nauczysz się, jak poprawnie definiować cele, aby zwiększyć prawdopodobieństwo ich realizacji. Zrozumiesz różnicę pomiędzy celami, a zadaniami, co wykorzystasz w procesie planowania. Poznasz sprawdzoną strategię planowania przyszłości oraz opracujesz swój pierwszy Indywidualny Plan Rozwoju i Działania! Nauczysz się również podstaw pracy z tablicą Kanban, co przyda Ci się podczas wdrażania planu w życie.

BONUS. Sesje Q&A.?

Dodatkowe sesje pytań i odpowiedzi to czas na uzupełnienie wiedzy i dzielenie się swoimi doświadczeniami po pierwszych wykonanych zadaniach. Odpowiem Ci na każde pytanie, na które będę znała odpowiedź.

BONUS. Szablon biznesplanu.

BONUS. Tutorial TRELLO.

POSUMOWANIE.

Kliknij i pobierz zeszyt ćwiczeń do pracy podczas kursu – TYDZIEŃ 1.

Masz pytania do nagrania lub do poszczególnych ćwiczeń?

Napisz do mnie na adres danuta.piasecka.pjk@gmail.com, a na pewno pomogę (o ile będzie to pytanie w zakresie moich kompetencji).

Pytania możesz zadawać również poprzez link >>ZADAJ PYTANIE<<